Logo Dobroczyńca Roku 2018 Logo Essilor

Varilux E Design

VARILUX E DESIGN

E-SPF 25 logo
  • woda
  • odblaski
  • zarysowania
  • kurz
  • zabrudzenia
  • promienie uv
  • światło ekranu

Łatwe widzenie dla łatwego życia

Varilux E Series - nowe szkła gamy Varilux zainspirowane szkłami Varilux S Series - powstały w celu zapewnienia łatwego widzenia dla wszystkich potrzebujących okularów do czytania!

Zespół badawczy Varilux potwierdził, że zniekształcenia obrazu są głównym powodem braku adaptacji do szkieł progresywnych. W związku z tym została stworzona technologia Swim Control, która redukuje efekt pływania, a co za tym idzie zmniejsza zniekształcenia obrazu. Dzięki temu, proces adaptacji jest łatwiejszy a komfort widzenia natychmiastowy. 

Okulary ze szkłami Varilux E Design gwarantują Ci natychmiastową jakość widzenia od momentu ich założenia, niezależnie od wykonywanej czynności: prowadzenia samochodu, zabawy z dziećmi, chodzenia po schodach czy czytania.

Tak jak w przypadku Nanoptix, technologia Swim Control została opracowana według opatentowanych kalkulacji. Szkła są traktowane jak zbiór tysięcy mikroelementów. Dla każdego z tych elementów wykonywana jest optymalizacja kombinacji mocy i krzywizny. Gdy wzrasta moc szkieł następuje zmniejszenie krzywizny, dzięki czemu geometria szkła jest idealnie zoptymalizowana, co umożliwia zmniejszenie efektu pływania obrazu.

Całe szkło może generować efekt pływania obrazu, ale na jego peryferiach jest on najbardziej odczuwalny dla użytkownika. W przypadku zastosowania technologii Swim Control, peryferia szkieł są kalkulowane z taką samą dokładnością, jak z zaawansowaną technologią Nanoptix, podczas gdy reszta powierzchni – mająca mniejszy wpływ na efekt pływania obrazu - jest obliczona z nieco mniejszą dokładnością.

Szkła Varilux E Design są także dostępne z opcją f-360. Szkła Varilux E f-360 gwarantują wszystkie zalety szkieł Varilux E Design i są dodatkowo spersonalizowane pod kątem parametrów oprawy użytkownika, dzięki czemu oferują jeszcze lepszą jakość widzenia.

# E-SPF – współczynnik stworzony przez Essilor i zatwierdzony przez podmiot niezależny, określający całkowity poziom ochrony przed promieniowanie UV, jaki zapewniają soczewki okularowe. Wartość współczynnika E-SPF = 25 dla wszystkich soczewek z Crizal UV i Optifog, z wyjątkiem soczewek Essilor Orma (E-SPF = 10). Ocenianym parametrem jest wyłącznie skuteczność soczewek. E-SPF nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (w związku z budową morfologiczną oka, kształtem opraw, pozycją, w jakiej są noszone itp.).