Logo Dobroczyńca Roku 2018 Logo Essilor

Eyezen

Soczewki okularowe zaprojektowane dla użytkowników urządzeń cyfrowych

E-SPF 35 logo
 • woda
 • odblaski
 • zarysowania
 • kurz
 • zabrudzenia
 • promienie uv
 • światło ekranu

Korzystanie z urządzeń takich, jak smartfony, tablety, komputery czy telewizor, które umożliwiają m.in kontaktowanie się z innymi, pracę, naukę, a nawet zapewniają rozrywkę w czasie wolnym to obecnie nieodzowna część życia każdego z nas.

Większość z nas, jednak, nie zdaje sobie sprawy z negatywnych konsekwencji długotrwałego  korzystania z urządzeń cyfrowych.

 • Podczas regularnych zmian urządzeń cyfrowych, z których korzystamy, oczy są zmuszane do intensywnej akomodacji związanej zarówno ze zmianą odległości widzenia, jak i ze zmianą wielkości znaków wyświetlanych na ekranach.
 • Wzrok jest narażony na oślepiające odblaski oraz szkodliwe światło niebieskofioletowe.

POŁĄCZENIE DWÓCH UNIKALNYCH TECHNOLOGII

W wyniku połączenia dwóch opracowanych przez Essilor technologii: Ligt Scan™ oraz Eyezen Focus™, soczewki Eyezen zapewniają wyjątkowy komfort widzenia oraz większy relaks korzystania z urządzeń cyfrowych.

Light Scan™ - unikalna technologia filtrowania światła, wykorzystana już w powłoce antyrefleksyjnej Crizal Prevencia. Selektywnie filtruje uciążliwe i szkodliwe światło niebieskofioletowe emitowane przez ekrany urządzeń cyfrowych, jednocześnie przepuszczając niezbędne do prawidłowego funkcjonowania światło widzialne. Technologia Light Scan™  zapewnia użytkownikowi następujące korzyści:

 • lepszy kontrast widzenia,
 • redukcję odblasków,
 • zapobiega przedwczesnemu starzeniu się oczu.

Eyezen Focus - nowa, ekskluzywna technologia dystrybucji mocy wspiera wysiłek akomodacyjny oka podczas używania smartfonów i wprowadza dodatkową moc w dolnej części soczewki (dla Essilor Eyezen) lub poniżej obszaru do bliży (dla Varilux Eyezen). Technologia Eyezen Focus  zapewnia:

 • redukcję zmęczenia oczu nawet podczas długotrwałego korzystania ze smartfonów,
 • lepsze widzenie małych znaków,
 • naturalną postawę podczas korzystania ze smartfonów.

KOMFORT WIDZENIA NA ULTRABLISKĄ ODLEGŁOŚĆ DZIĘKI EYEZEN FOCUS

Korekcja do bliży jest konieczna z powodu niewystarczających naturalnych zdolności oka do akomodacji. Podczas korzystania ze smartfonu z odległości bliższej niż 40 cm (standardowej odległości do czytania np. gazety) widzenie może stać się niewyraźne, a oczy męczą się.

 

Dodatkowa moc wynikająca z zastosowania technologii Eyezen Focus  wspiera wysiłek akomodacyjny oka podczas używania smartfonów!

ESSILOR EYEZEN – 3 WERSJE DLA RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH

Soczewki jednoogniskowe Essilor EyeZen przeznaczone są dla 3 grup wiekowych:

 • młodych dorosłych – wiek: 20-34 lata
 • osób w wieku przedprezbiopijnym – wiek: 35-44 lata
 • młodych prezbiopów – wiek: 45-50 lat.

Dodatkowa moc w dolnej części soczewki okularowej wspierająca wysiłek akomodacyjny oka jest zróżnicowana ze względu na potrzeby różnych grup wiekowych użytkowników.

 

VARILUX EYEZEN – 3 WERSJE DLA RÓŻNYCH POTRZEB UŻYTKOWNIKÓW URZĄDZEŃ CYFROWYCH

Soczewki do bliży i odległości pośrednich Varilux EyeZen przeznaczone są dla prezbiopów w wieku 45-65 lat. Konstrukcja tych soczewek różni się ze względu na preferencje użytkownika.

 

Wybierz soczewki Eyezen z powłoką Crizal Prevencia zapewniającą najwyższą ochronę przed światłem niebieskofioletowym emitowanym m.in. przez urządzenia cyfrowe!

*2013 Essilor of America, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. O ile nie zaznaczono inaczej, wszystkie znaki towarowe są własnością Essilor International i / lub jej spółek zależnych. E-SPF 25 oraz projekt E-SPF są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Essilor of America, Inc. E-SPF jest wskaźnikiem globalnym opracowanym przez Essilor, potwierdzone oraz używane przez niezależne osoby, pomiar ochrony UV soczewki z wykluczeniem bezpośredniego eksponowania oka z obrzeża soczewki. E-SPF 25 oznacza że, użytkownik jest 25 razy bardziej chroniony niż bez soczewki. * E-SPF 25 jest wtedy, gdy Crizal jest z dowolnego materiału innego niż z przezroczystego plastiku 1,5.

# E-SPF – współczynnik stworzony przez Essilor i zatwierdzony przez podmiot niezależny, określający całkowity poziom ochrony przed promieniowanie UV, jaki zapewniają soczewki okularowe. Wartość współczynnika E-SPF = 25 dla wszystkich soczewek z Crizal UV i Optifog, z wyjątkiem soczewek Essilor Orma (E-SPF = 10). Ocenianym parametrem jest wyłącznie skuteczność soczewek. E-SPF nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (w związku z budową morfologiczną oka, kształtem opraw, pozycją, w jakiej są noszone itp.).