Logo Dobroczyńca Roku 2018 Logo Essilor

Crizal Sun UV

Dla najwyższej ochrony przed słońcem

E-SPF 50 logo
  • woda
  • odblaski
  • zarysowania
  • kurz
  • zabrudzenia
  • promienie uv
  • światło ekranu

Jedyna soczewka antyrefleksyjna zaprojektowana specjalnie do okularów przeciwsłonecznych, Crizal Sun oferuje niezrównaną ochronę twoich oczu i twoich soczewek.

Ochrona twoich oczu:

Większość soczewek przeciwsłonecznych chroni twoje oczy przed promieniami UV padającymi na przednią powierzchnię soczewki. Tylko Crizal Sun zapewnia dodatkową ochronę przez eliminację jednocześnie promieni UV jak i odbić światła od „wewnętrznej” powierzchni.

W porównaniu do standardowych soczewek, Crizal Sun zapewnia:

  • 4 razy mniej promieni UV odbitych od wewnętrznej powierzchni soczewki do twoich oczu
  • komfort widzenia zwiększony nawet do 40% dzięki redukcji odblasków*.

Ochrona twoich soczewek:

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zabrudzenia na soczewkach przeciwsłonecznych wpływają na twoje widzenie?

Z powłoką Crizal Sun twoje okulary przeciwsłoneczne są wolne od zabrudzeń i smug dwa razy dłużej niż standardowe soczewki oraz czyści się je dwa razy szybciej*. Soczewki Crizal Sun są również odporne na zarysowania.

Aby doświadczyć widzenia podczas przebywania na zewnątrz jak nigdy dotąd, zalecamy połączenie powłoki Crizal Sun z soczewkami polaryzacyjnymi Xperio™.

*Źródło: testy percepcji przeprowadzone przez niezależne laboratorium Eurosyn (Wrzesień 2008).

*2013 Essilor of America, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. O ile nie zaznaczono inaczej, wszystkie znaki towarowe są własnością Essilor International i / lub jej spółek zależnych. E-SPF 25 oraz projekt E-SPF są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Essilor of America, Inc. E-SPF jest wskaźnikiem globalnym opracowanym przez Essilor, potwierdzone oraz używane przez niezależne osoby, pomiar ochrony UV soczewki z wykluczeniem bezpośredniego eksponowania oka z obrzeża soczewki. E-SPF 25 oznacza że, użytkownik jest 25 razy bardziej chroniony niż bez soczewki. * E-SPF 25 jest wtedy, gdy Crizal jest z dowolnego materiału innego niż z przezroczystego plastiku 1,5.

# E-SPF – współczynnik stworzony przez Essilor i zatwierdzony przez podmiot niezależny, określający całkowity poziom ochrony przed promieniowanie UV, jaki zapewniają soczewki okularowe. Wartość współczynnika E-SPF = 25 dla wszystkich soczewek z Crizal UV i Optifog, z wyjątkiem soczewek Essilor Orma (E-SPF = 10). Ocenianym parametrem jest wyłącznie skuteczność soczewek. E-SPF nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (w związku z budową morfologiczną oka, kształtem opraw, pozycją, w jakiej są noszone itp.).