Logo Dobroczyńca Roku 2018 Logo Essilor

O Essilor

E-SPF 35 logo

Essilor International to światowy lider w dziedzinie projektowania, produkcji i personalizacji soczewek korekcyjnych. Firma jest obecna na sześciu kontynentach i oferuje pacjentom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, prezbiopią i astygmatyzmem szeroką gamę uznanych soczewek okularowych Varilux®, Crizal®, Optifog®, Xperio®.

Pierwsze soczewki progresywne

Soczewki Varilux®, wynalezione w 1959r. przez Bernarda Maitenaza, były pierwszymi soczewkami progresywnymi na rynku i stały się wiodącą światową marką na rynku optycznym. Obecnie są najczęściej polecanymi soczewkami progresywnymi przez specjalistów. Oferują doskonałą jakość widzenia i dlatego liczba zadowolonych z nich użytkowników stale rośnie. Soczewki Varilux® pozwalają wszystkim prezbiopom odzyskać naturalne widzenie na każdą odległość w jednej parze okularów. W gamie Varilux® znajduje się szeroki wachlarz produktów, od soczewek spersonalizowanych, poprzez uniwersalne lub specyficzne, które spełniają oczekiwania wszystkich prezbiopów, niezależnie od ich stylu życia czy wymagań wzrokowych.

Francuski Essilor – trzecią najbardziej innowacyjną firmą w rankingu Forbes w 2014 r.

Już 4 rok z rzędu prestiżowy tygodnik Forbes zaliczył firmę Essilor do najbardziej innowacyjnych firm świecie. Na rynku światowym grupa ta zajmuje zaszczytne 49 miejsce po takich firmach jak: Unilever, Amazon czy Netflix.

Essilor to trzecia, najbardziej dynamicznie rozwijająca się firma tuż za Hermes (13 m-ce) czy Iliady (29 m-ce). Pozycja ta to niekwestionowany dowód uznania dla konsekwentnej strategii grupy, która corocznie inwestuje ponad 150 mln Euro na badania stale poszerzając swoją ofertę oraz portfolio. Produkty marki Essilor wprowadzone na rynek niespełna 4 lata temu generują aż 40% całości sprzedaży Grupy. Tylko w 2013 roku Essilor opatentował 100 produktów.

Podstawą działania firmy są zaawansowane badania naukowe stymulujące dalszy rozwój organizacji. Przełomowe produkty takie jak soczewki plastikowe, progresywne, fotochromowe, itp. pozostawiły niekwestionowany ślad w świecie optyki. Innowacja dla Essilor nie polega tylko na działaniach mających na celu dostarczanie produktów służących skorygowaniu krótkowzroczności, dalekowzroczności lub zapewnieniu ochrony przed szkodliwymi promieniami UV. Obejmuje również profilaktykę, jak np. przeciwdziałanie szkodliwym działaniom światła niebiesko-fioletowego, który jest jednym z czynników przyczyniających się do rozwoju AMD. W tym celu Grupa uruchomiła trzecie już Centrum Innowacji i Technologii w Créteil (poza Dallas i Singapurem). Créteil C&T jest największym okulistycznym kampusem na świecie. Każdego dnia ponad 500 wyspecjalizowanych badaczy z całego świata opracowuje rozwiązania zgodne z misją i strategią firmy: jakość życia poprzez poprawę wzroku. Jak donoszą statystki już ponad 4,3 miliarda ludzi na całym świecie potrzebuje korekcji wzroku.

Więcej na www.essilor.pl