Logo Dobroczyńca Roku 2018 Logo Essilor

Crizal - jazda nocą

Jak Crizal pomaga kierowcom?

E-SPF 35 logo

Crizal sprawia, że prowadzenie samochodu nocą jest bezpieczniejsze.

Wiele osób czuje się niekomfortowo podczas prowadzenia samochodu nocą. Mają wrażenie gorszego widzenia, nie ufają sobie. Szczególnie dotyczy to osób noszących okulary. Przyczyną tego dyskomfortu jest to, że światła z reflektorów samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka silnie rozpraszają się na najdrobniejszych zanieczyszczeniach i rysach na soczewkach okularowych, co powoduje odczucie olśnienia i niewyraźne widzenie. Poza tym światła mogą odbijać się od szkieł okularowych i powodować oślepiające refleksy, które utrudniają widzenie w otaczającej ciemności.

Jest na to jednak rozwiązanie – soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną Crizal UV!

Ta zaawansowana powłoka oprócz jest odporna na zarysowania, brud i kurz, przez co jest zawsze przejrzysta i nie utrudnia widzenia. Poza tym jest niemalże w 100% przejrzysta, przez co eliminuje uciążliwe refleksy świetlne, utrudniające prowadzenie samochodu nocą. W dodatku, w porównaniu do zwykłych soczewek z antyrefleksem, soczewki Crizal zapewniają nawet do 5 sekund* szybszy powrót do w pełni prawidłowego widzenia po olśnieniu przez światła z reflektorów nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów podczas jazdy nocą. A 5 sekund to 70 metrów przejechanych przy prędkości 50 km/h!

Crizal sprawia, że prowadzenie samochodu nocą jest bardziej komfortowe

W badaniach w warunkach rzeczywistych zorganizowanych przez trzy niezależne organizacje**, 91% spośród wszystkich uczestników pozytywnie oceniło właściwości powłoki antyrefleksyjnej Crizal podczas nocnej jazdy samochodem oraz 70% stwierdziło, że czuło się bezpieczniej prowadząc w nocy w soczewkach z antyrefleksem. Najczęstszymi komentarzami uczestników badania było, że czuli się „bardziej komfortowo” na drodze w nocy i „mniej przeszkadzały im przednie światła samochodów”, dzięki soczewkom z powłoką Crizal zastosowanym do tych testów.

Wypróbuj powłoki Crizal, a zobaczysz różnicę, nawet po zmroku!

* Badanie kliniczne opublikowane przez Uniwersytet Kanadyjski w 2001.
**Badania przeprowadzone w College of Optometry w USA – 2005.

Przeczytaj również

Wpływ promieniowania UV na oczy i okolice oczu

Promieniowanie UVA głębiej penetruje skórę niż UVB i jest odpowiedzialne za opalanie i starzenie się skóry. UVB jest światłem o większej energii i może powodować uszkodzenia tkanek oraz odgrywa istotną rolę w rozwoju nowotworów skóry...

Czytaj więcej

Rola soczewek okularowych - bezpieczeństwo i wygoda stosowania

Główną rolą soczewek okularowych jest korygowanie wad wzroku takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy prezbiopia. Moce soczewek okularowych dopiera się do wady wzroku w ten sposób, że...

Czytaj więcej