Logo Essilor

Crizal Forte UV

CRIZAL FORTE UV - TAK BEZPIECZNY, TAK PRZEJRZYSTY

E-SPF 25 logo
  • woda
  • odblaski
  • zarysowania
  • kurz
  • zabrudzenia
  • promienie uv
  • światło ekranu

Najbardziej zaawansowana soczewka antyrefleksyjna Crizal zapewniająca najwyższą ochronę przed promieniami UV i perfekcyjną przejrzystość widzenia.

Ultra ochrona przed ultrafioletem

Promienie UV są szkodliwe przez cały rok

Wprowadzenie współczynnika E-SPF

E-SPF to nowy współczynnik wprowadzony przez Essilor, określający całkowity poziom ochrony przed promieniowaniem UV soczewki okularowej, aby pomóc ci wybrać odpowiednią ochronę dla twoich oczu.

Z E-SPF=25, twoje oczy są 25 razy lepiej chronione niż bez jakichkolwiek soczewek (E-SPF nie uwzględnia promieni słonecznych padających bezpośrednio na oko spoza soczewki).

Crizal Forte UV gwarantuje najwyższą wartość E‑SPF na rynku dla soczewek przejrzystych*.

Perfekcyjna przejrzystość widzenia

Soczewka przetestowana i zaaprobowana przez użytkowników

96% użytkowników doceniła przejrzystość soczewek Crizal Forte***

Ekskluzywna ochrona przed UV na tylnej powierzchni soczewki

Wszystkie soczewki zapobiegają transmisji promieni UV padających na przednią powierzchnię soczewki. Jednakże, jak dotąd, nawet najlepsze okulary przeciwsłoneczne nie chroniły przed pozostałym zagrożeniem, czyli promieniami odbijającymi się od tylnej powierzchni soczewki, które mogą stanowić nawet do 50% szkodliwego promieniowania UV.

Crizal Forte UV to kombinacja ekskluzywnej ochrony przed UV na tylnej powierzchni soczewki z wyjątkową przejrzystością widzenia Crizal. Dzięki najnowszej technologii Essilor Broad Spectrum Technology, grubość każdej nanometrycznej warstwy tworzącej powłokę antyrefleksyjną i nałożonej na tylną powierzchnię soczewki, jest zoptymalizowana tak, aby eliminować odbicia promieni UV w stronę oczu i jednocześnie zachować perfekcyjnie przejrzystą soczewkę.

*Najlepsza ochrona przed UV zmierzona z użyciem współczynnika E-SPF dla soczewki Crizal Forte UV w porównaniu do soczewek przejrzystych z antyrefleksem z takiego csamego materiału. Pomiary E-SPF: trzykrotne, niezależne USA-2011.
**25 dla wszystkich soczewek z Crizal Forte UV z wyjątkiem Essilor Orma® E-SPF=10. Współczynnik E-SPF nie uwzględnia promieni padających bezpośrednio na oko, zależnych od czynników zewnętrznych (fizjonomii użytkownika, kształtu oprawy, pozycję noszenia, itp.)
***Badania przeprowadzone przez 3 niezależne podmioty – 100 użytkowników – Francja 2011

*2013 Essilor of America, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. O ile nie zaznaczono inaczej, wszystkie znaki towarowe są własnością Essilor International i / lub jej spółek zależnych. E-SPF 25 oraz projekt E-SPF są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Essilor of America, Inc. E-SPF jest wskaźnikiem globalnym opracowanym przez Essilor, potwierdzone oraz używane przez niezależne osoby, pomiar ochrony UV soczewki z wykluczeniem bezpośredniego eksponowania oka z obrzeża soczewki. E-SPF 25 oznacza że, użytkownik jest 25 razy bardziej chroniony niż bez soczewki. * E-SPF 25 jest wtedy, gdy Crizal jest z dowolnego materiału innego niż z przezroczystego plastiku 1,5.

# E-SPF – współczynnik stworzony przez Essilor i zatwierdzony przez podmiot niezależny, określający całkowity poziom ochrony przed promieniowanie UV, jaki zapewniają soczewki okularowe. Wartość współczynnika E-SPF = 25 dla wszystkich soczewek z Crizal UV i Optifog, z wyjątkiem soczewek Essilor Orma (E-SPF = 10). Ocenianym parametrem jest wyłącznie skuteczność soczewek. E-SPF nie uwzględnia, zależnego od czynników zewnętrznych, padania światła bezpośrednio na oko (w związku z budową morfologiczną oka, kształtem opraw, pozycją, w jakiej są noszone itp.).